آموزش اول: بستن یا غیرفعال کردن کامنت ها

ویژگی بستن کامنت را به*جرئت می*توان یکی از کاربردی*ترین امکاناتی دانست که اینستاگرام در سال*های اخیر به سرویس خود اضافه کرده است. این ویژگی به*خصوص برای افراد مشهور و پیج*های عمومی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است؛ چرا که می*توانند در هر زمان، یا در هر پست که مایل بودند امکان ارسال کامنت را به*طور کامل غیرفعال کنند. از آنجا که دلیل خداحافظی بسیاری از افراد مشهور از اینستاگرام یا خصوصی کردن پیج همین کامنت*های منفی یا غیرمحترمانه هستند، این قابلیت می*تواند به*طور کامل مشکل را برای این افراد حل کند و در صورت عدم رضایت از جو حاکم بر کامنت*ها، به جای خداحافظی امکان ارسال کامنت را برای پست*های خوب ببندند.
البته این ویژگی با قابلیت فیلتر کامنت، کاملا متفاوت است. در آن روش علاوه بر آنکه فیلتر کردن «تمام» کلمه*های رکیک به*نوعی ممکن نبود، کاربران نیز می*توانستند با تغییر در نوشتار کلمات مورد نظر این فیلترینگ را دور بزنند. از همین رو اینستاگرام ویژگی دیگری برای بستن کامل کامنت*ها ارائه کرده است که البته مدت قابل توجهی از فعال شدن آن برای کاربران می*گذرد، اما از آنجایی که کاربران بسیاری در پیج اینستاگرام ما یا حتی در مقاله*های اینستاگرامی سایت بارها درخواست کرده بودند مطلبی در رابطه با آموزش بستن کامنت*های اینستاگرام منتشر کنیم، متوجه شدیم که همچنان بسیاری از کاربران از این ویژگی و نحوه*ی فعالسازی آن باخبر نیستند. از همین رو قصد داریم روش بستن یا غیرفعال کردن کامنت*ها را در مقاله*ای به کاربران آموزش دهیم.
آموزش بستن کامنت در هنگام انتشار پست
فعالسازی این امکان بسیار ساده است. برای این امر کافی است هنگام ارسال یک پست، زمانی که به بخش نوشتن توضیحات آن می*رسید، همانطور که در تصویر بالا مشخص است گزینه*ی Advanced Settings را انتخاب کنید. با این کار، وارد صفحه*ی دیگری (عکس سمت راست) می*شوید که در این بخش می*توانید با روشن کردن گزینه*ی موجود، قابلیت ارسال کامنت برای این پست را به طور کامل ببندید. با انجام این کار آیکون کامنت*ها نیز از زیر پست مورد نظر حذف خواهد شد.
آموزش دوم : آموزش فعالسازی مجدد ارسال کامنت
اگر قصد فعالسازی مجدد ارسال کامنت در پستی که این امکان را برای آن خاموش کرده*اید، دارید؛ کافی است به منوی سه نقطه*ی آن پست مراجعه و گزینه*ی Turn On Commenting را انتخاب کنید تا همه چیز به حالت عادی بازگردد.
توجه ۱: با بستن کامنت*های یک پست، آیکون کامنت و همچنین تمام کامنت*هایی که تا آن لحظه ارسال شده*اند از چشم شما و کاربران پنهان خواهند شد. اما در صورتی که امکان ارسال کامنت در آن پست را مجددا فعال کنید، کامنت*های قبلی نیز نمایش داده می*شوند. به عبارت دیگر غیرفعال کردن کامنت*ها، تنها باعث مخفی سازی آن*ها می*شود و آن*ها را به طور کامل حذف نخواهد کرد.
توجه ۲: در صورتی که چنین گزینه*ای در اختیار ندارید، اینستاگرام خود را آپدیت کنید.
آموزش سوم : امکان فیلتر کردن کامنت ها در اینستاگرام و نحوه فعال سازی آن
جدیدترین بروزرسانی اینستاگرام با ویژگی فیلتر کامنت*ها منتشر شده که در این پست با نحوه*ی فعال*سازی آن آشنا می*شوید.یکی از مورد بحث*ترین موضوعاتی که در رابطه با اینستاگرام مطرح می*شود مربوط به بخش کامنت*های آن است که متاسفانه بخش قابل توجهی از کاربران ایرانی درک چندان درستی از آن نداشته و بارها شاهد توهین*ها و موارد نه چندان مناسبی مانند هجوم به پیج*های مختلف بوده*ایم. این روزها حتی اگر به پای صحبت*های هنرمندان داخلی بنشینید بارها از توهین*ها و انرژی*های منفی که توسط برخی کاربران روانه*ی آن*ها شده است، خواهید شنید. امری که بسیاری از این افراد را وادار به بستن پیج و خداحافظی از اینستاگرام کرده است. اما خوشبختانه اینستاگرام در آخرین بروزرسانی خود یک ویژگی بسیار جالب و کاربری را به مرحله*ی اجرا رسانده است که مطمئنا برای تمام کاربرانی که دارای پیج عمومی هستند خوشایند خواهد بود.(در مورد برنامه اینستا لایک و خرید پیج اینستاگرام ارزان و همچنین ربات افزایش فالوور اینستاگرام بیشتر آشنا شوید) این ویژگی به شما قابلیت فیلتر کردن خودکار کامنت*هایی را خواهد داد که حاوی کلمات توهین آمیز، منفی یا*... هستند. کافی است تا چند دقیقه وقت برای فعال*سازی این ویژگی صرف کنید تا بعد از آن دیگر از کامنت*های توهین آمیز یا نظراتی که هدفی جز تخریب روحیه یا موارد این چنین دارند رهایی یابید. نحوه*ی عملکرد این ویژگی به این صورت است که برای مثال با مشخص کردن کلمه*ی "زشت" از این پس کامنت*هایی که شامل این لغت در متن خود باشند نه برای شما و نه برای دیگر بازدیدکنندگان پیج شما به نمایش در نخواهد آمد و تنها همان شخصی که آن را ارسال کرده است قادر به تماشا و خواندن آن خواهد بود.برای فعال*سازی این ویژگی که برای داشتن پیج و روحی پر از آرامش آن را شدیدا توصیه می*کنیم کافی است تا به تنظیمات اینستاگرام و سپس گزینه*ی Comment مراجعه کنید. با ورود به این قسمت با دو بخش مواجه خواهید شد. بخش اول مربوط به کلماتی است که اینستاگرام توهین آمیز بودن آن*ها را تشخیص دهد و به نوعی پیج شما را طوری تنظیم می*کند که از لیست سیاهی که اینستاگرام تشخیص و ترتیب داده است برای فیلترینگ کامنت*های پیج شما استفاده کند. این بخش کاملا دلخواه است و می*توانید آن را On یا Off کنید. اما بخش دوم که از اهمیت بیشتری برای کاربران فارسی زبان برخوردار است مربوط به کلماتی است که خود شما قصد فیلتر کردن آن*ها را دارید. از آنجایی که بخش اول بیشتر در رابطه با کلمات انگلیسی کاربرد خواهد داشت بهتر است از این بخش برای ساخت لیست سیاه انتخابی خود استفاده کنید. در این بخش می*توانید هر لغتی که دوست دارید را اعم از فارسی، انگلیسی یا حتی فینگلیش (متون فارسی نوشته شده با حروف انگلیسی) بنویسید و آن*ها را با علامت کامای انگلیسی ( , ) از یکدیگر جدا کنید. برای مثال با نوشتن کلمات زیر در بخش کلمات فیلتر شده می*توانید از این پس هر کامنتی که یکی از لغات زیر را در خود داشت از صفحه*ی خود به صورت خودکار محو کنید تا کامنت مورد نظر نه برای شما و نه برای کاربران دیگری که وارد پیج شما شده*اند نمایش داده نشود. دقت داشته باشید که برای لحاظ شدن کلمات وارد شده لازم است که از کامای انگلیسی برای جداسازی لغات استفاده کنید. در صورتی که از ویرگول فارسی استفاده شود عملکرد صحیحی از این بخش مشاهده نخواهید کرد.
ugly,zesht,زشت
درواقع عملکرد این ویژگی به این صورت است که گویا کامنتی برای شما ارسال نشده است به این معنا که حتی در بخش اطلاع*رسانی اینستاگرام نیز خبری از ثبت چنین کامنتی درج نخواهد شد و به جز شخصی که آن را ارسال کرده است، هیچ کاربر دیگری آن کامنت را مشاهده نخواهد کرد. با انجام این کار و فعال*سازی این ویژگی کاربردی می*توانید از این پس به طور خودکار دست مزاحمان و افرادی که تنها قصد اذیت و توهین دارند را از پیج خود کوتاه کنید. البته همچنان می*توان با کلک*هایی همچون نوشتن کلمه*ی مورد نظر به شکلی دیگر از دست این فیلترینگ فرار کرد اما همین امکان نیز برای کم کردن میزان قابل توجهی از کامنت*های منفی بسیار مفید خواهد بود. ضمن آنکه می*توان با صرف کمی زمان بیشتر و نوشتن کلمات مورد نظر به صورت فارسی، انگلیسی، فینگلیش و*... راه فرار از این فیلترینگ را برای کاربران مزاحم سخت*تر کرد. همچنین با فعال شدن این ویژگی به زودی می*توانید شاهد لیست*های آماده*ای که کاربران تهیه کرده*اند باشید و با کپی و پیست کردن آن*ها در این بخش، در کسری از ثانیه صدها و شاید هزاران کلمه را برای کامنت*های خود فیلتر کنید.