خط سفید

همایش بین المللی ترجمه قرآن مجید به همت پژوهشکده مطالعات ترجمه دانشگاه علامه طباطبائی روزهای 25 و 26 آذر ماه سال جاری و در محل دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی این دانشگاه برگزار می شود. به گزارش روز یکشنبه ایرنا، حسین ملانظر رییس پژوهشکده مطالعات ترجمه دانشگاه علامه طباطبائی اظهار داشت: این همایش به پیشنهاد پژوهشکده مطالعات ترجمه دانشگاه و با مشارکت و همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجمع تقریب مذاهب اسلامی، موسسه فرهنگی ترجمان وحی، دانشگاه حضرت معصومه و مرکز ساماندهی ترجمه و مرکز نشر معارف اسلامی و انسانی و با هدف بررسی آثار ترجمه شده قرآن مجید به زبان های مختلف دنیا برگزار خواهد شد. وی با اشاره به ضرورت تحلیل و بررسی علمی ترجمه قرآن مجید به زبان های مختلف دنیا افزود: ایجاد ارتباط علمی با استادان، پژوهشگران، و محققان دیگر کشورهای اسلامی در زمینه کتاب آسمانی قرآن مجید و همچنین اتحاد بیشتر در دنیای اسلام از دیگر اهدافی است که برگزاری این همایش دنبال می کند. ملا نظر با توجه به تنوع زبان های مختلف بین المللی دراین همایش خاطر نشان کرد: برگزاری همایش در نوع خود در کشور سابقه نداشته است چرا که در آن، بررسی علمی ترجمه قرآن مجید به 8 زبان بین المللی دنبال می شود. رییس پژوهشکده مطالعات ترجمه دانشگاه با توجه به تنوع رشته های زبان خارجی در دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد: موضوع ترجمه کتاب آسمانی مسلمانان علاوه بر تقویت ارتباطات علمی در دنیای اسلام، موجب پیوند دانشگاه تخصصی علوم انسانی به عنوان متولی آموزش زبان های خارجی با موسسات مذهبی فعال در این حوزه نیز می گردد. همایش بین المللی به بررسی ترجمه قرآن مجید به زبان های فارسی، انگلیسی، اسپانیایی، فرانسه، روسی، ترکی و چینی و با حضور استادان و مترجمان برجسته و سرشناس برگزار خواهد شد

خیرآبادی: بسته آموزشی جدیدالتالیف جايگزين کلاس‌هاي‌ زبا‌ن‌ پرهزینه شدند

دکتر خیرآبادی، یکی از مولفان بسته آموزشی زبان انگلیسی پایه هفتم در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره این کتاب جدیدالتالیف گفت: در این کتاب در معرض زبان قرار گرفتن و سر و کار داشتن با زبانی جدید برای دانش‌آموز اصل بوده، به گونه‌ای که دستور زبان انگلیسی به صورت علنی در هیچ جای کتاب دیده نمی‌شود و نیازی هم به تاکید و آموزش به طور خاص وجود ندارد. دانش‌آموز با رویکرد ارتباطی فعال و خودباورانه‌ای که کتاب دنبال می‌کند هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را از طریق این بسته آموزشی فرا‌ می‌گیرد.

وی افزود: تهیه این بسته آموزشی که به قیمت حدود دو هزار تومان در اختیار تمامی دانش‌آموزان قرار می‌گیرد، بر آن است تا بار مالی را از دوش خانواده‌ها بردارد و نیازی به آموزش‌های غیر مدرسه در دانش‌آموز احساس نشود چراکه هدف نظام آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت عمومی است. این بسته بر اساس استاندارهای علمی و به‌روز جهان، تمامی مهارت‌های زبانی را مد نظر قرار داده و حتی با قرار دادن کتاب کار در این بسته آموزشی، دانش‌آموز را از خرید دفتر زبان نیز بی‌نیاز کرده است.

عضو هیات علمی گروه زبان‌های خارجی دفتر تالیف درباره گروه مولفان این بسته آموزشی اظهار کرد: تیمی 6 نفره، تولید این کتاب را عهده‌دار بودند اما شورایی از کارشناسان زبده در حوزه‌های مختلفی مانند جامعه‌شناسی، روانشناسی، فلسفه تعلیم و تربیت و استادان و دبیران باسابقه زبان انگلیسی در فرآیند تولید این اثر همکاری داشتند. اثرات آموزشی این کتاب با اجراهای آزمایشی در سطوح و مناطق مختلف کشور بررسی شده و با بازنگری‌های که نتیجه نقد و نظرهای کارشناسان بوده، در نهایت این کتاب برای سال تحصیلی جدید عرضه شد.

خیرآبادی با تاکید بر برنامه‌ریزی 6 ساله برای باز تالیف کامل کتاب‌های زبان انگلیسی گفت: در تابستان امسال 200 دبیر از سراسر کشور توسط کارشناسان آموزش و پرورش برای تدریس صحیح این کتاب آموزش دیدند تا واسطه میان کارشناسان و دیگر معلمان این درس باشند. تدریس این کتاب اصلا دشوار نیست و حتی بر اساس یافته‌های اجراهای آزمایشی، این کتاب برای دانش‌آموزان بسیار خوشایند است. جذابیت‌های بصری کتاب و استفاده از رنگ‌های مختلف و تصاویر واقع گرا به طور قطع در جذابیت درس برای دانش‌آموز موثر واقع می‌شود.

وی درباره سی دی آموزشی همراه با اين كتاب‌ها گفت: این سی‌دی که با بالاترین کیفیت و در بهترین استودیوهای رادیویی تهیه شده، مهارت شنیداری دانش‌آموز را تقویت و کمک می‌کند به صورت کاربردی آن‌چه را می‌آ‌موزد، به‌کار ببندد.  
 
خیرآبادی با اعلام این‌که جایی برای نگرانی خانواده‌های برای تقویت تست‌زنی دانش‌آموزان برای شرکت در کنکور نیست، بیان کرد: رویکرد ارتباطی این بسته آموزشی بر اساس اهداف علمی صورت گرفته است و با اجرای این برنامه 6 ساله برای تحول کتاب‌های زبان انگلیسی تمامی مقاطع، آزمون کنکور هم خودش را با سبک و محتوای درسی منطبق می‌کند و بنابراین جای برای نگرانی کنکوری خانواده‌ها نیست.

این مولف درباره بار فرهنگی این بسته آموزشی گفت: موضوعات هویتی و فرهنگی نیز در این کتاب مد نظر قرار گرفته و بار فرهنگی کتاب از منظر هویت ملی و مذهبی بسیار غنی است و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته موضوعات فرهنگی دیگر نیز در بسته‌های آموزشی دیگر مقاطع گنجانده می‌شود.


بستن

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه خط سفید از آخرین اخبار و جدیدترین محصولات خط سفید با خبر شوید

تماس با ما

با ما در ارتباط مستقیم باشید
Mobile: 0910 500 8424
E-Mail: it.khatesefid@gmail.com

همکاری با ما

همکاری در زمینه تالیف، طراحی ، برنامه نویسی و نمایندگی فروش
شما اینجا هستید: اخبار خیرآبادی: بسته آموزشی جدیدالتالیف جايگزين کلاس‌هاي‌ زبا‌ن‌ پرهزینه شدند